Turnaje Jan Maria ARCHÍV 2
Na první letošní turnaj ze série 2012 se přihlásilo plných 48 hráčů. Kvalifikací se prokousat do dvacítky postupujících nebylo pro mnohé jednoduché. Zajímavé byly jednotlivé výkony,  kdy po 120 bodech v první hře následoval dvoustovkový výkon. Okolo 320 se postupovalo.  Úroveň turnajů stoupá. Během finále padlo 12 dvoustovek. Výkony mnoha jednotlivců se neustále zlepšují. Na “bednu“ se opět probojovali známí hráči. 1. Jiří Klusáček s velmi vysokým průměrem na hru (206,25). 2. Ladislav Horák. Poslední hrou s výkonem 232 bodů přeskočil o dvě kuželky třetího Václava Bařinu, který se v poslední době na našich turnajích umisťuje velmi dobře. Celková atmosféra poměrně dlouhého turnaje byla výborná. Je vidět, že hráči se respektují a sportovně si fandí. Odměny byly opět tekuté. Z Irska, Řecka a Ruska. Nejvyšší nához 246 bodů Jirky Klusáčka byl odměněn českou Bohémii. Nejlepší žena Dana Klusáčková získala kvalitní víno z Moravy.  Jsem velmi potěšen, že mi několik hráčů poděkovalo za organizaci turnaje a už večer po vypsání dalšího termínu turnaje (5.2.2012) na www.obsazovacky.cz  bylo okamžitě několik míst obsazeno. Potěšil mne velký zájem a zároveň mne mrzí, že dva hráči bez předchozí omluvy nepřišli. Blokují tak místo skutečným zájemcům. Pro lepší zapamatování jsem registroval novou doménu: www.bowlingvostrave.cz . –J.J-
Zimní turnaj 22012012
zleva: D. Klusáčková, S. Vilášek, Zdeněk Mžik, Pavel Kusýn
5.2.2012 turnaj André  Citroëna
Turnaj uspořádaný k výročí narození André  Citroëna byl dalším do série turnajů kvalifikace Masters. Přihlášených bylo 33 hráčů a nakonec po výměně za náhradníky 33 hrálo kvalifikaci. Už kvalifikace ukázala, že žádné vysoké čísla padat nebudou. Padly sice čtyři dvoustovky a Vašek Šimorda opět překvapil 233 body, ale postupovalo se už na 290 bodů. Ve finále padlo jen 5 dvoustovek. Nejlepším výkonem 235 bodů se Pavel Kusýn dostal v posledním kole až na druhé místo. První místo obsadil pravidelný navštěvovatel našich turnajů Zdeněk Mžik. Je vidět, že bývalým kuželkářům to pořád ještě padá. Třetí místo získal Standa Vilášek. Zřejmě se zase na drahách v Jan Maria “zastřílel”. Nejlepší ženou se stala opět Dana Klusáčková. Výkony mnoha jednotlivců se hodně odchýlili od jejich běžných průměrů. Je třeba už se také zamyslet nad postupem do Masters. Celkový průměr bude důležitým parametrem. Dva vítězové turnajů už nominaci mají zajištěnou. Celková atmosféra byla výborná. Zvláště hráči ze soutěže Bolije se hlasitě povzbuzovali a fandili si. Nicméně “poplesové” únavy si vybíraly svou daň. Doplnil jsem další turnaje na www.obsazovacky.cz.  Všechny vypsané turnaje mají už v poslední rundě záznamy. Další turnaj bude 18.3.2012. Na vaši účast a skvělé výkony se těší organizátoři. –J.J-
Zleva: Silvestr Mihalcsak (2), Dalibor Macko (1), Eva Stašová (3).
18.3.2012 Jarní turnaj v Jan Maria
Teplé nedělní dopoledne přivítalo do herny Jan Maria 38 hráčů. Kvalifikace byla velice zajímavá několika  vysokými výkony. Dana Klausáčková nahrála v druhé hře 232 bodů včetně 6 bodů HDC. Celkový výkon 437  bodů je zatím v kvalifikaci letošního ročníku nejvyšší. Do finále postoupilo 20 hráčů včetně 3 hráček.  První kolo bylo kromě výkonů Ládi Horáka (204) a Evy Stašové (190) slabší. Druhé kolo naznačil Dalibor  Macko, že by se s ním mělo počítat (228) a byl to zároveň nejvyšší nához dne (vyhodnocujeme vždy jen  náhozy z finále). Po třetím kole se vytvořila skupinka adeptů na "bednu" Závěr nejlépe zvládl Dalibor Macko  stíhaný Silvestrem Mihalcsakem a třetí místo vybojovala Eva Stašová, která se zároveň stala nejlepší ženou  turnaje. Celkově příjemná atmosféra jarního turnaje nebyla ani tentokrát ochuzena o radostné výkřiky  některých účastníků, i když radostné RATATATA zaznělo jen dvakrát. Zdeňkovi to dnes nešlo. Trápili se   i někteří další hráči. Asi přišla Jarní únava. -J.J.-
V neděli 1. 4. 2012 proběhl Velikonoční turnaj v herně Jan Maria. Byl to uzavřený turnaj, kterého se zúčastnilo celkem 24 hráčů. Hráči odehráli celkem 4 hry a vystřídali se na všech drahách.  Turnaj byl až na některé nedočkavé hráče dokonce napínavý, protože výsledky byly sděleny hráčům až na konci turnaje. Konečně ve třetí hře padly nějaké dvoustovky a to Michalovi Poprockému, kterému se podařilo nahrát 205 bodů a Silvester Mihalcsak nahrál 201 bodů. Ve čtvrtém kole nahrála Vladimíra  Jelínková 202 bodů bez HDC a nejvyšší nához tohoto turnaje měl  Richard Šimek s počtem 224 bodů, který se umístil v turnaji na krásném bramborovém místě. Gratulujeme! Nejlepší ženou turnaje se stála Vladimíra Jelínková, která se umístila s celkovým počtem 707 bodů na třetím místě. Na druhém místě skončil Michal Poprocký s celkovým počtem bodů 708. Vítězem tohoto turnaje se stal Pavel Kusýn, který měl perfektní dorážky a dosáhl celkem 712 bodů. Všichni účastníci turnaje dostali od pořadatele velikonočního zajíce za účast.
Zleva: Petr Wolf (4), Jiří Klusáček(3), Jindra Cahlík (2), Pavel Varhaníček (nejlepší nához-222), Dana KLusáčková(1)
Sekce archívu turnaje v Jan Maria od počátku evidence na webu.
Zleva: Vladimíra Jelínková, Pavel Kusýn, Michal Poprocký, dole Ríša Šimek